İsrail Ürünleri Tam Liste 2024

İsrail Ürünleri Tam Liste Türkiye’de satılan İsrail ürünleri ve markaları, geniş bir yelpazeye yayılmış durumda ve bu markalar gıda, içecek, temizlik ürünleri, giyim, bankacılık, teknoloji, turizm, tekstil ve otomotiv gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteriyor. Bu markaların bazıları doğrudan İsrail menşeli olurken, bazıları ise İsrail ile ticaret ilişkileri olan ya da İsrail’de faaliyet gösteren global markalar olabilir.

Gıda ve içecek sektöründe İsrail menşeli veya İsrail ile ilişkilendirilen markalar arasında Tropicana, Schweppes, Tnuva, Strauss, Ariel, Vanish, Dash, Finish, Nescafe, Tassimo, Starbucks, Lipton, Dilmah, Elite, Walls ve Ben & Jerry’s gibi isimler yer alıyor. Bu markaların ürün yelpazesi meyve suları, süt ürünleri, kahve, çay, şekerleme ve dondurma gibi geniş bir alana yayılıyor​​.

israil ürünleri tam liste 1
israil ürünleri tam liste

 

Temizlik ürünleri kategorisinde ise Air Wick, Ajax, Aldays, Alo, Ariel, Axe, Calgon, Cif, Clear, Clit Bang, Colgate, Dettol, Dove, Elidor, Head & Shoulders, Ipana, Jhonsons Baby, Loreal, Lux, Max Factor, Nivea, Omo, Oral-B, Palmolive, Pantene, Prima, Rejoice, Rexona, Rinso, Sensodyne, Viecnetta, Vileda, Vanish, Vaseline ve Veet markaları bulunuyor​​.

Giyim sektöründe ise Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Polo, Ralph Lauren, Parizyen, Hugo Boss, Calvin Klein, Levi’s, Timberland ve Giorgio Armani gibi markalar İsrail ile bağlantılı olarak biliniyor​​.

Ayrıca, İsrail’e açıktan destek verdiği bilinen markalar arasında HP, Starbucks, Puma, McDonald’s, Nestle, Hardee’s, Nike, Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L’Oreal ve Subway gibi isimler de bulunuyor​​.

israil ürünleri tam liste 2
israil ürünleri tam liste

 

israil ürünleri tam liste
israil ürünleri tam liste

 

Boykot kavramının kökeni, 1880’de İrlanda’da Charles Cunningham Boycott’a karşı yapılan toplumsal eyleme dayanır. Boycott, çiftçilere karşı acımasız davranışları sebebiyle toplumdan dışlanmıştır. Bu eylem, zamanla “boykot” teriminin doğuşuna ve yaygınlaşmasına yol açmıştır​​.

Boykotlar tarihte birçok kez etkili olmuş ve önemli sosyal değişikliklere yol açmıştır. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde Rosa Parks’ın başlattığı otobüs boykotu, ırkçılığa karşı önemli bir mücadele olmuş ve ırkçı yasaların değiştirilmesine katkı sağlamıştır. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise Avusturya’ya karşı yapılan ekonomik boykot, yerli ve milli sanayinin gelişimine önemli katkılar sunmuştur​​.

Yorum yapın