Sıfır Engelli Araç Fiyatları

Sıfır Engelli Araç Fiyatları

Sıfır Engelli araç fiyatları, yeni yıl itibari ile güncellendi. Araç limiti kapsamında 450.500 TL ye kadar olan arabaları alabilecek olan Engelli vatandaşlar, Markalar tarafından belirlenen modellere Engelli ÖTV indirimi kapsamında sahip olabilecek.

Engelli araç fiyatları haricinde bireylerin sahip olduğu engel oranı da yapılacak olan indirimde etkili olacak.

Yüzde 40 ve 89 arasında olan engel durumunda ÖTV indirimi %26 oranında uygulanırken KDV ödemesi ise yüzde 15.24 oranında hesaplanacak. Yüzde 90 üzerinde engel durumu olan vatandaşlar ise ÖTV’den muaf tutuluyor. 

Sıfır Engelli Araç Fiyatları 2023
Sıfır Engelli Araç Fiyatları

Engelli Raporu Nasıl Alınır?

Engelli raporu tam teşekküllü devlet hastanelerinde verilebilmektedir. Kamu hastaneleri, engelli raporu verebilmeleri için belirli aralıklarla güncellemekte ve rapor verebilme haklarına sahip olmaktadırlar.

Engelli raporunu alabilmek için başvuruyu mutlaka engel sahibi bireyin kendisi, velisi veya varisi yapmalıdır. Bu rapor belirlenmiş olan bütün hastanelerde alınabilmektedir. 

Sıfır Engelli Araç Fiyatları 2023
Sıfır Engelli Araç Fiyatları

Fiyat Grubu sıfır Engelli Araç Fiyat Listesi

Fiat’ın Egea sedan modelinin tamamı ÖTV’siz olarak alınabiliyor. Yeni üretilen Egea Cross’un yalnızca Lounge paketi haricindeki bütün paketleri yine ÖTV’den muaf bir şekilde alınabiliyor.

Egea Station Wagon modelinde de 1.s6 Multijet dizel motora sahip olan Lounge paket dışındakiler ÖTV’siz bir şekilde satılmakta. Egea Hacthback’te  modelinde de Lounge paket dışında tamamı ÖTV’den muaf tutularak satılan araçlar arasındadır. 

Toyota Grubu Sıfır Engelli Araç Fiyat Listesi

Toyota Grupta da ise corolla 1.5 Vision, Vision MDS ve Dream manuel vites opsiyonlarına sahip olan araçlar ÖTV’siz alınabiliyor. Yine Toyota Yaris 1.0 Vision modeli de ÖTV’siz alınabilecek Toyota Modelleri Arasında.

Renault Grubu Sıfır Engelli Araç Fiyat Listesi

Renault’un Clio modellerinin tamamı ÖTV’siz alınabiliyor. Yeni Taliant’ın da tüm modelleri de ÖTV’den muaf tutulan modellerin arasında. Bu modellerin dışında Renault Megane Sedan’ın JOY 1.3 TCe, Joy Comfort 1.3 TCe ve Joy 1.3 TCe otomatik olan modellerine de ÖTV’de ÖTV’den muaf bir şeklide satılmakta. 

İlginizi Çekebilir;  Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler

Volkswagen Grubu Sıfır Engelli Araç Fiyat Listesi

Volkswagen Polo’nun Style donanımı hariç geri kalan bütün donanımlarına ÖTV’siz sahip olunabiliyor. Volkswagen Golf’ün ise sadece 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression donanımına ÖTV’siz sahip olunabiliyor.

Sıfır Engelli Araç Fiyatları 2023
Sıfır Engelli Araç Fiyatları

Hyundai Grubu Sıfır Engelli Araç Fiyat Listesi

Hyundai i10, i20’nin tüm donanımlarna ÖTV’siz sahip olunabiliyor. Bununla beraber Hyundai Elantra’nın 1.6 MPI 123 PS Style manuel vites donanımı, Bayon’un 1.4 MPI 100 PS Jump, Style, Elite, 1.0 T-GDI 100 PS Style paketlerine de ÖTV’den muaf bir şekilde sahip olunabiliyor.

Daha fazla içerik için tıklayınız.

otofiyatlistesi.com

Engelli raporla hangi araçlar alınır

Toyota corolla 1.5 Vision, Fiat Egea Sedan, Renault Clio, Volkswagen Polo ve Hyundai i10 gibi araçlar alınabilir.

5/5 (1 Review)

“Sıfır Engelli Araç Fiyatları” üzerine bir yorum

Yorum yapın