Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Araçlarda kendi kendine hareket edebilme özelliği olmayan karavan ve römork gibi donanımların araca bağlanarak taşınabilmesi için gerekli olan ekipmana çeki demiri denir. Aynı zamanda römork kancası olarak da bilinir.

Çeki Demiri Ne İşe Yarar?

Çeki Demiri Metal bir kanca şeklindedir ve aracın arkasına takılır. Bazı araçlarda imalat aşamasında eklenir. Bazı araçlarda ise ihtiyaç dâhilinde sonradan eklenebilir. Çeki Demiri demirin tipi, araç tipi ve modeline göre değişiklik gösterebilir. 

Çeki Demiri Nedir?
Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Hem motorsuz Hem de motorlu olan araçların tek başına hareket edemeyeceği durumlarda çekici araçlara ihtiyaç duyulabilir. Çeki Demiri Bir aracın arkadaki aracı sorunsuz bir şekilde çekebilmesi için gerekli bağlantı sistemlerini oluşturması gerekir.

Çeki Demiri Bu bağlantının sağlanması için kullanılabilecek bu parçalar, araçların sorunsuz bir şekilde hareket ettirilmesini sağlamaktadır. 

Çeki Demiri Çoğunlukla arka tamponun alt kısmına yerleştirilen bir kanca olup, motorlu veya motorsun herhangi bir aracın yerinden hareket ettirilmesine yardımcı olan parçanın genel ismidir.

Çeki Demiri Son yıllarda, özellikle pandemi döneminde insanların karavanlara çok fazla yoğunlaşması ile kullanımı oldukça yaygınlaştı. Kullanıcılar araçlarının arkasına Çeki Demiri ile bağladığı karavan ve ya römorklarla şehir şehir dolaşarak diledikleri gibi tatil yapma imkânı elde edebiliyorlar. 

Çeki Demiri Nedir?
agus

Prosedürleri 

Çeki Demiri Taktırma prosedürleri, karayolları trafik yönetmeliğinde açık bir şekilde belirlenmiştir. Aracın şartnamesinin uygun olması durumunda, çeki demirinin montajını aracınıza yaptırabilir ve kullanabilirsiniz.

Çeki Demiri Taktırdığınız durumda bu bilgiyi bildirmeniz yani ruhsata işlemeniz zorunludur. Ruhsata işlemeden kullanılması durumunda ve bu durumun tespit edilmesi takdirinde cezai işleme maruz kalınabilir.

Çeki Demiri Eğer araçta sadece bu parça takılı ise ve römork ya da karavan takılı değilse, hız limitlerinde ve sürüş kurallarında herhangi bir değişiklik olmaz. Fakat çeki demirine römork ya da karavan bağlıysa bu araçlara yönelik kurallar kapsamında hareket etmeniz gerekir. 

Çeki Demiri Nedir?
Çeki

Çeki Demiri Arabaya Zarar Verir Mi?

Çeki Demirinin otomobilinize hiç bir zararı olmaz. Aksine faydalarından söz edebiliriz. Ağır bir demir yığını olduğundan dolayı özellikle arkadan gelecek olan darbelere karşı bir koruma kalkanı oluşturarak aracınızı korur. 

Maliyeti Ve Çekme Kapasitesi Ne Kadar?

Çeki Demiri Maliyeti aracınızın modeline göre ve çeki demirinin ithal/yerli olması durumuna göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak maliyet 3500 TL ile 8500 TL arasında değişebilir.

Çeki Demiri Her araca göre farklı çekme kapasitesine sahip olmaktadır. Binek araçlarda 1200 kg ortalama çekme kapasitesine sahiptir. Bu kapasite elbette araca göre farklılık göstermektedir. 

Çeki Demiri Fiyatları

Çeki demiri fiyatları, araba markası, modeli, yılı ve üretim tarihi gibi faktörlere göre değişebilir. Ayrıca parçanın yapımı, malzeme kalitesi ve üretim yerine göre de fiyatlar değişebilir.

Çeki demiri fiyatları Örneğin, orjinal üretim yerinde üretilen parçalar, yerli üretim yerinde üretilen parçalardan daha yüksek fiyatlarla satılabilir.

Örneğin, bir lüks araba için üretilen parça, bir ekonomik araba için üretilen parçadan daha yüksek fiyatlarla satılabilir.

Ancak genellikle araba çeki demiri fiyatları 500-1500 TL arasında değişebilir. Bu fiyatlar, aracınızın marka, model, yılı, üretim tarihi ve yapım yerine göre değişebilir.

Bu nedenle, aracınız için uygun olan parçayı ve fiyatı öğrenmek için en iyi yol, aracınızın markasını, modelini, yılını ve üretim tarihini belirterek bir otomotiv parçacısından fiyat teklifi almaktır.

Traktör Çeki Demiri

Traktör çeki demiri traktörün arkasına takılabilen ekipmanları takmak için ekipmanla traktörü birleştiren parçadır. Bu parçanın fiyatları traktörün markası, modeli ve parçanın kalitesine göre 2,500 Türk Lirası ile 15.000 Türk Lirası arasında olmaktadır.

Traktörü yeni kullanmaya başlayan kişilerin çoğunlukla kırdığı bir parça olarak bilinmektedir.

Agus Karavan

Ağus karavan, bir taşınabilir ev veya seyahat aracıdır. Genellikle otomobillerin arkasına takılır ve yolculuklar sırasında konaklama için kullanılır.

Ağus karavan Genelde yatak odası, mutfak, banyo ve oturma alanları gibi temel ihtiyaçları karşılamak için donatılır.

Ağus karavan Özellikle yaz aylarında popüler olan kamp ve doğa yürüyüşleri için idealdir. Uzun yolculuklar için de kullanılabilir ve konforlu bir seyahat deneyimi sunar.

Bu karavanın fiyatlarını da ikinci el araç alış satış sitelerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

https://youtu.be/B7sFz3tmiUs

Çeki demiri nedir ne işe yarar?

Araçlarda kendi kendine hareket edebilme özelliği olmayan karavan ve römork gibi donanımların araca bağlanarak taşınabilmesi için gerekli olan ekipmanlara denir. Aynı zamanda römork kancası olarak da bilinir.

Çeki demiri ne kadara mal olur?

Montaj ve ürün maliyeti ile birlikte toplam olarak hesaplama yaparsak yapılacak aracın marka, modeli ve ürünün kalitesine göre ortalama 2.500 Türk Lirası ile 10.000 Türk Lirası arasındadır.

Bu yazı ne kadar faydalı oldu?

Derecelendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama Puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.


You May Be Interested

1 KW Kaç Beygir?
Partikül Filtresi Nedir? & Partikül Filtresi Temizleme
ESP Nedir? & ESP Ne Demek? & 2023
İsofix Nedir? Çocuk Koltuğu 2023
Lpg Beyni Havası Nasıl Alınır?
Volvo S90: Mükemmeliyetin İncisi
Ventil
Helezon Nedir?
Mazda Fiyat Listesi
77 KW Kaç Beygir: Beygir Gücü ve KW
Opel Mokka Hakkında Herşey
İngiltere Araba Fiyatları 2024
Akü Takviyesi Nasıl Yapılır? Start Stop Akü Takviyesi Nasıl Yapılır? 2023
Ford Transit Arıza Lambaları 2024
Bulgaristan Araba Fiyatları & Fiyat Listeleri Güncellendi 2023
Şarj Dinamosu Tamiri
Rölanti motoru Valfi Nedir? Rolanti Valfi Arızası
Ehliyet Kursu İçin Gerekli Belgeler

Comments

    Çetin ataş dedi ki:

    Aracıma çeki demiri yaptırmak istiyorum karavan çekmek için istiyorum

    Admin dedi ki:

    Aracınıza uygun olanı online alışveriş sitelerinden veya bulunduğunuz bölgedeki sanayiden yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

En Çok Arananlar
3D Baskı Fiyat
Rolex Fiyatları 2023
Karabük Altın Fiyatları Hayrettin
Biyopsi Fiyat Listesi
Zoraki Kurusıkı Tabanca Fiyatları
Siemens Işitme Cihazı Fiyatları
Yanak Dolgusu Fiyatları
Demirdöküm Nitron Anakart Fiyatı
Altın Fiyatları Karabük
Polyurea Araç Kaplama Fiyat
Izmir Halı Yıkama Fiyatları
Kocaeli Döviz Fiyatları
En İyi Fiyat Analizi | 2000-2024 © Popüler fiyat listelerini buradan bulabilirsiniz.
En iyi fiyatlar burada! Popüler ürünler, güncel fiyat listelerini inceleyin.